موتور برق المکس ژاپن

موتور برق المکس ژاپن تنها موتور پاکستانی است که در ژاپن مونتاژ می شود. موتور برق المکس ژاپن بر اساس موتورهای اصلی GX مجهز شده اند. تمام محصولات تامین انرژی المکس دارای یک سال گارانتی مکانیکی جانبی می باشند. در حال حاضر المکس تنها نام تجاری در پاکستان است که موتورهای بنزینی قابل حمل را با استفاده از موتورهای Honda در ژاپن مونتاژ می کنند. شرکت مهندسی مگا فروشنده مجاز محصولات موتور برق المکس ژاپن در پاکستان می باشد. در پاکستان راه حل هایی برای پشتیبانی المکس و همچنین خدمات پس از فروش موتور برق المکس ژاپن ارائه می شوند که شامل نصب و راه اندازی، تعمیرات اساسی کامل موتور برق المکس ژاپن ، قطعات یدکی، پنل ATS/AMF و غیره می باشند. شرکت سعدی مفتخر به ارائه این خدمات در ایران می باشد.

موتور برق المکس ژاپن؛ بهترین نمونه در بازار ایران:

موتور برق المکس ژاپن تولید شرکت Sava Fuji Electric با برند تجاری ELEMAX میباشد. این کمپانی در سال 1908 تاسیس گردیده است و در زمینه تولید موتور برق های دیزلی و دیگر انواع آن شهرت جهانی دارد.

در حقیقت ELEMAX نام تجاری ژنراتورهای این شرکت بزرگ است . موتور برق المکس ژاپن بسیار در انواع مختلفی ساخته می شود که سری های آن به شرح زیر می باشد:

1. سری Value بنزین سوز

2. سری Ex بنزین سوز

3. سری قابل حمل SHX بنزین سوز

4. سری HEAVY DUTY که دو نوع دیزل و بنزین سوز را دارا است

5. سری استاندارد بنزین سوز

6. سری Welder بنزین سوز

Gasoline

موتور برق المکس ژاپن در میان انواع و اقسام موتور برق های ژاپنی در بازار بی همتاست . این را می توان از حیث میزان تولید و تجارت موتور برق المکس ژاپن در بازار به سادگی دریافت. موتور برق المکس ژاپن برای شرایط بسیار مشکل و میزان استفاده روزانه بالا، خود را به بهترین نحو نشان می دهد.


@image


اگر پیش پای خودتان را نمی بینید و کمی طولانی تر نگاه می کنید ، موتور برق المکس ژاپن برق چیزی حدود شش سال برای شما به صورت مفید کار می کند . البته شما باید حتما در شرایط مناسبی از آن استفاده و نگهداری کنید. همیشه و همواره باید موتور برق تان را از لحاظ روغن و بازرسی کلی موتور مورد بازبینی قرار دهید تا در شرایط مطلوب به کارش ادامه دهد.

به طور کلی خریداران موتور برق المکس ژاپن در بازار را کسانی تشکیل می دهند که در حوزه های راه و ساختمان ، دکل های نفتی و حوزه نفت و کارگاه های فاقد برق شهر برای استفاده در استراحتگاه ها ، نیازمند ژنراتور هستند.

باید به این نکته دقت بسیار زیادی داشته باشید که طیف بسیار گسترده ای از محصولات در بازار با نام موتور برق المکس ژاپن به فروش می رسند اما تقلبی هستند. نوع تقلبی موتور برق المکس ژاپن ، محصول کشور چین است و در ظاهر هیچ تفاوتی با نمونه ی ژاپنی اش ندارد.

اما راه هایی برای تشخیص اصل یا تقلبی یودن موتور برق المکس ژاپن وجود دارد که در زیر به آن می پردازیم :

چگونه موتور برق المکس ژاپن اصل را از نمونه چینی و تقلبی آن تشخیص دهیم ؟


@image


در ابتدای امر باید به یاد داشته باشید که موتور برق المکس ژاپن از نمونه های دیگر موجود در بازار در برخی موارد به شدت گران تر است ؛ پس باید در هنگام خرید نو و یا نوع استوک این دستگاه این مسائل را رعایت کنید :

 اگر دستگاه را نو می خرید یا استوک آن را تهیه می نمایید تفاوتی ندارد! در هر دو نوع باید کارتن آن همراه آن باشد. زمانی که برای خرید موتور برق المکس ژاپن اقدام می کنید باید هولوگرام روی کارتن و روی دستگاه را مشاهده نمایید و اطمینان حاصل نمایید که هر دو یکی هستند و برای اطمینان بیشتر به این موضوع بارکد تعبیه شده چه روی کارتن و چه روی دستگاه را کنترل نمایید.

بدین صورت که بارکد خوان تلفن هوشمندتان را فعال کنید و هر دو بارکد را بخوانید. اگر روی آن اثری از ساخت ژاپن ندیدید ، مطمئن باشید که جنسی را که می خرید تقلبی و فیک است. در نمونه های اصلی بارکد موتور برق المکس ژاپن نوع و قدرت موتور و نام موتور و تیپ ان و کشور سازنده به علاوه رمز دستگاه مشاهده می گردد و در نمونه تقلبی چنین نیست.

 راه بعدی که برای تشخیص نمونه ی اصل از نمونه ی تقلبی موتور برق را ، دارید مقایسه برند موتورها ی آن می باشد. موتور برق المکس ژاپن تنها از سه نوع موتور با برندهای Honda, robbin, kaveta بهره می برد . در موتور برق المکس ژاپن بر روی موتور نیز بارکد وجود دارد و شما می توانید به وسیله ی بارکد خوان گوشی هوشمندتان آن را ارزیابی کنید و در صورت تقلبی بودن آن را نخرید.

 کاری که این روزها دلالان در بازار انجام می دهند این است که هولوگرام های کهنه ی یک موتور برق المکس ژاپن را می کنند، و روی دستگاه و کارتن دیگری نصب می کنند . در این حالت نیز کافی ست شماره شاسی و موتور که در متن بارکد دستگاه وجود دارد را با دستگاه خود مقایسه کنید تا اطمینان حاصل نمایید جنس اصلی و نه چینی یا هر جنس دیگری به دستتان می رسد.

تعمیر و نگهداری دستگاه موتور برق المکس ژاپن :

 حتما موتور برق المکس ژاپن را پیش از شروع تعمیرات از وجود هر گونه رطوبت ، روغن یا سوخت یا هر آلودگی دیگری کاملا ً پاک نمایید.

 موتور برق المکس ژاپن را در مکان سرد و نمور نگذارید. علاوه بر این خاک موجود در هوا می تواند باعث اختلال در کار سیستم شود.

 به صورت همیشگی و همواره بر اساس مدت زمانی که در کاتالوگ برا ی تعویض روغن ، فیلتر و یا هرگونه عمل تعمیر و نگهداری دیگری نوشته شده، موتور برق المکس ژاپن را بررسی نمایید.

 مدت عمر روغن موتور برق المکس ژاپن برای استفاده نخست در هر 45 ساعت یا هر ماه یک دفعه تعویض کلی روغن می باشد . اما در مراحل بعدی می توانید موتور روغن را تا 90 ساعت یا در 6 ماه یک مرتبه تعویض نمایید.

 فیلتر هوای موتور برق المکس ژاپن را نیز باید هر 45 ساعت یک بار تمیز نمایید و با یک ماده بهداشتی مایع مثل ظرفشویی یا مایع دستشویی ، آن را از هر حیث پاکیزه نمایید و بشویید.

 شمع موتور برق المکس ژاپن را باید در طول 6 ماه حتما تعویض نمایید و در استفاده های نخست بعد از استفاده حدود 90 ساعت آن را درآورده و پاکیزه نمایید.

 بازرسی موتور برق المکس ژاپن چه به صورت چشمی و چه از طریق یک فرد کاردان در هر 90 ساعت یا 5 الی 6 ماه حتما انجام شود


@image


نکته ی بسیار مهمی که حتما هنگام سرویس باید به یاد داشته باشید این است که به هیچ عنوان اجازه ندهید که آب وارد مجراها یا حتی بخش های بیرونی موتور برق المکس ژاپن شود . کوچکترین ذره ای از وجود آب کارایی موتور را به شدت کاهش می دهد و در موارد زیاد ممکن است باعث سوختن و اختلال کلی در دستگاه شود.

المکس ژاپن

@image