همه چیز درباره ژنراتور استامفورد

همه چیز درباره ژنراتور استامفورد


مطمئنا تمامی ما با کلمه ژنراتور آشنایی داریم و می دانیم ژنراتور ها برای ما برق تولید خواهند کرد. اما عملکرد آنها چگونه است؟ و بهترین برند از آنها کدام است؟

ژنراتور استامفورد

ژنراتور استامفورد محصولی از شرکت Cummins Generator Technologies است که به دلیل دوام بالایی که دارد در اقصی نقاط جهان به فروش می رسد و بسیاری از کارخانه ها و مراکز مختلف از این برند ژنراتور استفاده می کنند تا بتوانند برق مورد نیاز خود را برای توسعه کسب و کارشان فراهم کنند.

ژنراتور استامفورد چیست؟ آیا به این موضوع فکر کرده اید که کارخانه ها با این میزان برق مصرفی، می توانند از برق شهری استفاده کنند؟ یا اگر یک بیمارستان و سردخانه با قطع برق مواجهه شود چه اتفاقی خواهد افتاد؟

مطمئنا تمامی ما با کلمه ژنراتور آشنایی داریم و می دانیم ژنراتور ها برای ما برق تولید خواهند کرد. اما عملکرد آنها چگونه است؟ و بهترین برند از آنها کدام است؟

تمامی شرکت ها و کارخانه ها همواره به دنبال سود بیشتر هستند و همواره زمان برای آنها مهم بوده است برای مثال یک شرکت حفاری نفتی که دکل حفاری را به صورت روزانه با قیمتی بالا اجاره می کند هرگز حاضر نیست که به دلیل قطع برق درگیر پرداخت هزینه زیاد دکل شود پس حتما در چنین صنعتی باید ژنراتوری با دوام وجود داشته باشد که بتواند در شرایط دریایی، بیابانی، سرد و گرم به خوبی به کار خود ادامه دهد. حال می تواند ژنراتور استامفورد از نوع دائم کار باشد یا از نوع اضطراری که تنها به هنگام قطع برق روشن شود باشد. که نوع ژنراتور دائم کار آن مخصوص مناطق دورافتاده و غیر قابل دسترس به برق شهری است و نوع ژنراتور اضطراری آن مخصوص محیط هایی است که قطع برق ضرر جانی و مالی به آن ها وارد خواهد کرد.

اما بهترین برند کدام برند از ژنراتور است؟

مقایسه برند های ژنراتور توسط کسی که به طور فعال در صنعت تولید انرژی مشغول به کار نیست اشتباه است. شاید گروه های مختلف تولید کننده در این صنعت شامل سازندگان موتور (60 درصد هزینه ژنراتور از آن موتور است)، شرکت های تولید کننده خودرو بتوانند در انتخاب بهترین برند کمک تان کنند اما باید به شما بگویم که کیفیت برندهای ژنراتور در طی یک دوره زمانی تغییر می کند و نمی توان گفت فلان برند تا همیشه بهترین برند خواهد بود. اما بهترین نکته به هنگام خرید ژنراتور ها پشتیبانی بعد از فروش آنهاست.

ژنراتور استامفورد جزء یکی از شناخته شده ترین ژنراتورها در سراسر دنیا قرار دارد زیرا در برابر سخت ترین شرایط آب و هوایی در جهان همچنان مقاوم هستند. برای مثال آنها در شرایطی با دمای 20- درجه سانتی گراد در سیبری و در عربستان سعودی با دمایی که حتی تا 54 درجه سانتی گراد نیز می رسد دوام دارند و خللی در کارشان ایجاد نمی شود. هر جا که باشید ژنراتور استامفورد قدرت را به شما ارائه خواهد داد.

سازنده ژنراتور استامفورد شرکت Cummins Generator Technologies است که نام آن در گذشته Newage Avk بوده است که در واقع حاصل مشارکت شرکت آلمانی Avk و شرکت انگلیسی Newage است. که در سال 1935 شروع به ساخت ژنراتورها نمود. که توان این ژنراتور های تولید شده بین 7 kva تا 2000 kva است.

ژنراتور استامفورد تنها در انگلستان ساخته نمی شود و در مناطقی همچون مکزیک، هند و چین نیز تولید خواهد شد. برای تشخیص مکان تولید شده دستگاهی که می خواهید آن را خریداری کنید به حرف اول شماره سریال دستگاه توجه کنید.

• ژنراتور های ساخت هند: I

• ژنراتور های ساخت انگلستان: A

• ژنراتورهای ساخت مکزیک: N

• ژنراتورهای ساخت چین: X

البته ژنراتور های ساخت هند و چین و مکزیک به کیفیت ژنراتورهای سازنده انگلستان نخواهند رسید.(bold)|چند توصیه مهم به هنگام استفاده از ژنراتورها]

• از وارد کردن بار اضافی به ژنراتورها پرهیز کنید.

• دستگاه را بر روی حالت خودکار قرار دهید تا در صورتی که فشار زیادی بر آن وارد شد به طور خودکار خاموش شود.

• درجه حرارت بالا در موتور خطرناک است و می تواند باعث خرابی دستگاه شود.

• استفاده از کیت های خاموش کننده دستگاه را به هنگام خاموش شدن ناگهانی حفظ می کند.

• از یک تکنسین حرفه ای برای کنترل و کار با ژنراتور استامفورد استفاده کنید تا مسائلی همچون خرابی ژنراتور، آتش سوزی و برق گرفتگی و ... اتفاق نیفتد.

نحوه درست خرید ژنراتور

ابتدا لازم است که با دو معیار مهم برای انتخاب ژنراتور آشنا شوید.

اول اینکه باید بدانید چه توانی از دستگاه برای شما کافی است؟ و این موضوع به وسیله میزان برق مصرفی شما قابل اندازه گیری است.

دو اینکه تا چه زمان می توانید از آن به صورت مداوم استفاده کنید؟ که بسته به میزان ساعات کاری قابل اندازه گیری است.

پس از گذشتن از این دو فیلتر مهم در صورتی که به میزان صدای تولید شده از ژنراتور استامفورد حساس هستید کم صدا ترین را انتخاب کنید اما در آخر هر شرکتی اقتصادی ترین و ارزان ترین گزینه ممکن را انتخاب خواهد کرد. اما به این موضوع توجه کنید که از شرکت های صاحب نام ارزان خرید کنید.

از اصل بودن ژنراتور به هنگام خرید ژنراتور استامفورد مطمئن شوید زیرا به دلیل کیفیت عالی و فروش سراسری این محصول، کشورهایی همچون هند و چین به تولید این محصول به صورت مشابه پرداخته اند و افراد به دلیل قیمت پایین آنها بیشتر به خرید جنس تقلبی آن می پردازند در صورتی که کیفیت آن با جنس اصلی آن و ساخته انگلستان قابل قیاس نیست. برای آنکه مشخص شود که محصول خریداری شده شما اصیل است یا خیر می توانید کد موجود بر روی ژنراتور را در سایت http://stamford.isvalid.us وارد کنید و در صورت معتبر بودن پیام Valid را دریافت کنید. اگر جنس اصل این محصول را از نزدیک دیده باشید به راحتی می توانید جنس قلابی را تشخیص دهید.تجارت غیر قانونی هم به مشتریان ضرر خواهد رساند هم به تولید کنندگان جنس اصل، زیرا ممکن است به دلیل کیفیت پایین محصول مشتریان را دچار مشکلاتی همچون انفجار، آتش سوزی، شوک الکتریکی و حتی آسیب فیزیکی و مرگ شوند و شهرت و موفقیت مالی تولید کنندگان را به خطر بیندازد.

شرکت Cummins Generator Technologies معتقد است که کسب و کار شما ارزش حفاظت دارد.

ژنراتور استامفورد با بیش از 100 سال تجربه توسط شرکت Cummins Generator Technologies ساخته شده است و ژنراتور استامفورد به دلیل کیفیت بالای ساخت، طول عمر بالا و ایمنی الکتریکی آن مشهور است.

خلاصه

ژنراتور استامفورد یکی از دستگاه های تولید برق کاربردی و پر مصرف در ایران و تمامی کشورهای دنیا است. که ساخت آن در کشور انگلستان و در شرکت Cummins Generator Technologies صورت میگیرد. به هنگام خرید از اصل بودن دستگاه مطمئن شوید.