ژنراتور استمفورد انگلیس

ژنراتور استمفورد انگلیس یکی از محصولات پرکاربرد در زمینه تولید انرژی الکتریک و برق در دنیا می‌باشد. این ژنراتورها به دلیلی توانایی بالا و عملکرد عالی خود به‌خوبی توانسته‌اند که رضایت مشتریان خود را دنیا جلب کنند. ژنراتور استمفورد انگلیس امروز به یکی از مطرح‌ترین برندهای ژنراتور در دنیا تبدیل شده است. ژنراتور استمفورد انگلیس در دو مدل تک بلبرینگ و جفت بلبرینگ ساخته و تولید می شوند. ژنراتور استمفورد انگلیس به دلیل کیفیت و عملکردی که از خود نشان داده است توانسته است در بازار ایران فروش خوبی را تجربه کند.

تفاوت نسخه اصلی ژنراتور استمفورد انگلیس و محصولات مشابه

در کل می توان در مورد این مدل از ژنراتور ها چنین گفت که ژنراتور استمفورد انگلیس الان توانسته به عنوان یکی از برترین برندها در میان انواع ژنراتور های دنیای امروزه با برند های مختلف، در کشورهای مختلف جهان و به خصوص در کشور ما ایران خود را نشان بدهد. در سال های اخیر، در ایران این مدل از ژنراتور بیشترین تقاضا را در میان خریداران و اقشار صنعتی داشته است. البته یکی ازمهمترین مواردی که در هنگام خرید ژنراتور استمفورد انگلیس بسیار اهمیت دارد و می بایست به ان توجه زیادی نمود ، این موضوع است که باید حتما از اصالت کالا اطمینان حاصل شود. از انجا که به دلیل بالا رفتن کاربری و فروش ژنراتور استمفورد، در کشورهای چین و هند نیز اقدام به تولید محصولاتی شبیه و با برند استمفورد کرده اند که قطعا نمیتواند از کیفیت عالی ژنراتور استمفورد انگلیس نسخه اصلی برخوردار باشند و طبیعتا قیمت کمی هم دارند و مطمئنا همین موضوع دلیل بر انست که باعث استقبال و توجه در جوامع می شود، اما باید حتما به این موضوع توجه ویژه ای کرد که این سبک از ژنراتورها، احتمال دارد که در مواقع عملکرد در بازه زمانی بلندمدت ، بازده خوبی را نتوانند از خود نشان بدهند .


@image


نحوه ی عملکرد ژنراتور استمفورد انگلیس

در اصل ژنراتور استمفورد انگلیس ، وسیله صنعتی و کاربردی است که متشکل از دو قسمت روتور (دوار) و استاتور (ساکن) است که با تبدیل کردن مکانیک به الکتریسیته ، سبب تولید برق می شود . این مدل از تبدیل انرژی از طریق القای میدان میغناطیسی شکل می گیرد. در ژنراتور استمفورد انگلیس ، احتمال دارد که یک توربین آبی ، بادی و یا بخار تحت عنوان تولید کننده ی نیروی مکانیکی دخیل باشد . بنابراین وجود ژنراتور استمفورد در هر گونه فعالیتی می تواند از اشکال در طول دوره کار که در بیشتر موارد ناشی از قطع برق می باشد، جلوگیری کند و تحت عنوان برق اضطراری، میزان حفاظت از وسایل و تجهیزات قابل استفاده ما را بالاتر ببرد.

نحوه کوپل ژنراتور استمفورد انگلیس

ژنراتور استمفورد انگلیس در مدلهای متنوع و اندازه های مختلف وجود دارد که به دو طریق مختلف کوپل خواهند شد:

1- نوع اول ژنراتورهای یک سر بلبرینگ یا صفحه ای میباشد .

2- نوع دوم ژنراتورهای دو سر بلبرینگ یا شفت دار هستند .

اندازه های مختلف ژنراتور استمفورد انگلیس

اندازه های ژنراتور استمفورد انگلیس بین 5.6 کیلو وات یا 7 کاوا تا 1880 کیلوات یا 2360کاوا میباشد.

شماره سریال ژنراتور استمفورد انگلیس

برای تشخیص این موضوع که ژنراتور استمفورد ساخته چه کشوری است باید بدانیم که شماره سریال هر یک از ژنراتورها شروعش با یکی از حروف لاتین است که مشخص میکند که ان ژنراتور ساخت کدام کشور است. برای مثال یک ژنراتور استمفورد انگلیس ، که در مکزیک تولید شده است شروع شماره سریال ان با حرف N است و ژنراتور استمفوردی که تولید انگلستان باشد شروع شماره سریال آن حرف A می باشد.


@image


به همان ترتیب که در قسمت قبل به ان اشاره شده است ، بخش اصلی یک ژنراتور استمفورد انگلیس را موتور که کار ان تزریق انرژی مکانیکی به ژنراتور می باشد، تشکیل می دهد. اندازه ی این موتور ژنراتور استمفورد نیز، باید هماهنگ با مقدار توان خروجی ان در نظر گرفته شود و در انتخاب این بخش که نقش بسیار اساسی در کارکرد ژنراتور ها دارد، می بایست مسائل خیلی کوچک و بسیار مهم را مورد نظر قرار داد. از آنجا که ژنراتور استمفورد انگلیس می تواند با استفاده از انواع مختلفی از سوختها از قبیل پروپان، گازوئیل و بنزین عملکرد خوبی را داشته باشد، تولید کننده های الکتروموتور، حتما باید به این نکته مهم توجه کنند و ان نوع موتوری که هماهنگ شده که با ژنراتور کوپل شود را از طریق سوخت ژنراتور طراحی بکنند. به طور کل موتور هایی که از توان کمتری برخوردار باشند و سایز کوچکتری هم دارند، معمولا از راه سوزاندن بنزین عمل کنند و موتور هایی که بزرگتر هستند هم، از گازوییل و پروپان استفاده میکنند.

موارد کاربرد ژنراتور استمفورد انگلیس

ژنراتور استمفورد انگلیس از آن جا که این ژنزاتورها توانایی تامین برق را دارا میباشند، میشود از انها در خیلی از کار های صنعتی استفاده کرد و حتی در موارد مصرف خانگی هم میتواند مورد استفاده قرار بگیرد. به طور مثال از ژنراتور استمفورد انگلیس نیز می توان در مکانهایی نظیر بیمارستان ها، سرد خانه ها، سرورهای شبکه، کشتی ها، هواپیماها ، معادن ، مراکز صنعتی و … استفاده کرد.

همه چیز درباره ژنراتور استمفورد

همه چیز درباره ژنراتور استمفورد


ژنراتور استمفورد محصول شرکت Cummins Generator Technologies ( Newage AvK سابق ) است که دارای تقریبا صد سال تجربه در ساخت ماشین های الکتریکی در محل تولید اصلی خود در STAMFORD، انگلستان است

ژنراتور استمفورد

ژنراتور به وسیله حرکت دادن بارها سبب جریان یافتن آنها و سپس تولید برق می شود. برند ژنراتور استمفورد این محصول مربوط به یک شرکت انگلیسی است که بیش از 100 سال در تولید ژنراتور سابقه دارد و در ساخت ژنراتورهایی با کیفیت عالی زبانزد است.

ژنراتور استمفورد محصول شرکت Cummins Generator Technologies ( Newage AvK سابق ) است که دارای تقریبا صد سال تجربه در ساخت ماشین های الکتریکی در محل تولید اصلی خود در STAMFORD، انگلستان است. قبل از ادغام AvK و Newage باهم، Newage که مخفف نام شرکت های Northern Electric Wireless و General Engineering Company در منچستر انگلستان و در سال 1935 به منظور تولید دستگاه های تولید برق متناوب و کمپرسور های هوا ایجاد شد. و در آخر بین دهه 1960 و 1970 از طریق گسترش تولید و توزیع بین المللی و گرفتن مالکیت و راه اندازی شرکت ها بین دهه 1980 و 1990 به عنوان رهبر جهانی در تولید ژنراتور هایی در محدوده 8 تا 2000 kVA شناخته شد. AVK در فرانکفورت آلمان توسط آقای آرتور ون کایک برای ساخت ماشین های الکتریکی تاسیس شد. AvK در دهه 1920 و 1930 به سرعت از طریق استفاده از راه حل های نوآورانه برای مشکلات تولید برق در آن زمان رشد کرد. این شرکت با توسعه سیم پیچ مخصوص برق، جزء اولین شرکت ها برای حل مشکل تولید برق و انتقال آن در سراسر مناطق آلمان با استفاده از ولتاژ های مختلف برق بود. در سال 1938، AvK اولین متناوب ساز خود را توسعه و راه اندازی کرد. باید بگویم که ژنراتور استمفورد به عنوان با کیفیت ترین ژنراتور در سراسر دنیا و ایران شناخته شده است و در کشور ما بیشترین فروش را برای صنعت داشته است.

ژنراتور

ژنراتور وسیله ایست که به تولید نیروی الکتریسیته و برق می پردازد. این کار را با استفاده از تبدیل انرژی مکانیکی به انرژی الکتریکی انجام می دهد. که در ژنراتور استمفورد گاهی برای تولید نیروی مکانیکی از توربین آبی، بادی و بخار استفاده خواهد شد. در واقع اساس کار آن حرکت دادن الکترون ها و ایجاد برق است و همانند پمپ که آب را به جریان می اندازد تنها سبب جریان یافتن برق خواهد شد. اساس کار ژنراتور های امروزی و ژنراتور استمفورد القای الکترومغناطیس و قانون فارادی است. ژنراتور های یک سر بلبرینگ کارآمدی بیشتری نسبت به بلبرینگ های دو سر بلبرینگ دارند که ژنراتور استمفورد از این نوع نیز وجود دارد و شرکت استمفورد به تولید این نوع از ژنراتورها نیز پرداخته است.ژنراتورها در صنعت نقش بسزایی داشته و دارند زیرا ماشین ها و تجهیزات جایگزین نیروی انسانی شده اند و برای استفاده از آنها به برق نیاز خواهیم داشت اما سوال اینجاست که آیا برق شهری پاسخگوی این نیاز حتی در صنایعی با مصرف برق بالا نیز هست؟ جواب این سوال منفی است در بعضی شرایط برق مصرفی کافی نخواهد بود و در بعضی محیط ها با قطع چند ثانیه برق شهری، زندگی مختل خواهد شد.

از این رو در مناطقی که سیستم برق کشی به آنجا راه پیدا نکرده است از ژنراتورهایی از نوع دائم و در مناطقی که دائما به برق نیاز است و قطع برق مشکل ایجاد می کند ژنراتورهای اضطراری استفاده خواهد شد. برخی از این مناطق شامل مراکز اقتصادی همچون (محل استخراج نفت و گاز)، بیمارستان ها و سردخانه ها، مراکز ارتباطات، مراکز سراسری شبکه، هواپیماها، کشتی ها و قطارها و...

معمولا شرکت ها با قطع برق به هنگام کار دچار ضرر زیادی خواهند شد در نتیجه ژنراتورها اهمیت بالایی برای آنها دارند تا در مواردی که با قطع برق روبرو می شوند از آنها برای تولید برق استفاده کنند.

انواع ژنراتور استمفورد

الف) از نظر ساختمان:

• قطب برجسته

• قطب صاف

• سنگرون: این نوع از ژنراتور به 4 دسته 2 پل، 4 پل،6 پل، 2 پل-4 پل تقسیم می شود.

• آسنگرون

ب) از نظر کارکرد:

• دائم کار (prime)

• اضطراری (Emergency)

پ) از نظر توان خروجی

• ژنراتورهای صنعتی: با توان خروجی بسیار بالا مناسب کارخانه ها و معادن و ... است

• ژنراتورهای نیمه صنعتی: با توان خروجی بین 15-7 کیلو وات مناسب برای جوشکاری و دستگاه تخریب

• ژنراتور های خانگی: با توان خروجی بسیار پایین مناسب برای خانه و مزرعه و...

ویژگی های ژنراتور استمفورد

• استفاده از فناوری نوآورانه

شرکت سازنده ژنراتور استمفورد به ندرت به خود توجه می کند! و اگر به سال ها تجربه در طراحی و ساخت ژنراتور استمفورد نگاهی بیندازید خواهید دید که طرح مهندسان آن بیشتر به نظر مشتریان نزدیک است و آن ها را به گونه ای آموزش داده اند که شرایط بازار و نیاز مشتریان را برطرف کنند و در آخر محصولات متنوعی با کارکرد های مختلف ارائه دهند. تعهد به تحقیق و توسعه مستمر و گسترش نوآوری در دانشگاه ناتینگهام و دسترسی جهانی آنها همگی سبب رضایت مشتریان از محصولات این شرکت است.

@val2

با اینکه ژنراتور استمفورد در سخت ترین فضاها و محیط های موجود در دنیا به کار گرفته می شوند اما حقیقت این است که عملکرد و دوام آنها بی حد و حصر است. محصولات و خدمات Cummins Generator Technologies اعتبار، خوشفکری و نوآوری و دوام ژنراتورهای استمفورد را نشان خواهد داد. محصولات و تولیدات این شرکت معیاری برای کیفیت کاری شان می تواند باشد که با بهره گیری از ماده هایی خالص و ایجاد کیفیت در هر مرحله از فرآیند تولید به این میزان از پیشرفت رسیده اند.

بهترین ژنراتورهای دنیا با برند هایی همچون استمفورد، مکالته، استمفورد پاور، کایجیلی، ایتال موتور تولید می شوند که ژنراتور استمفورد در صدر آنها قرار دارد.به هنگام خرید این محصول از اصل بودن آن اطمینان حاصل کنید تا دچار مشکلات بعدی نشوید. زیرا به تجارت غیر قانونی این ژنراتور توسط شرکت تولید کننده جنس اصل آن اشاره شده است. هیچ گاه به دلیل ارزان تر بودن به خرید محصول مشابه و تقلبی ژنراتور نپردازید زیرا ممکن است بعد از خرید به دلیل ضرر جانی و مالی متحمل هزینه ای دوباره شوید. با خرید محصول اصلی هم به تولید کننده برای رسیدن به موفقیت مالی و ارتقاء کمک کنید هم جلوی ضررهای بعدی را بگیرید. برای تشخیص جنس اصل به حرف اول شماره سریال ژنراتور استمفورد توجه کنید که با حرف A شروع شده است. حفاظت از کسب و کار شما یکی از اهداف اصلی شرکت سازنده ژنراتور استمفورد است

.

خلاصه

ژنراتور استمفورد یکی از ژنراتورهای با کیفیت و پرفروش در صنایع اقصی نقاط دنیا و کشور ایران است که دلیل شهرت آن ایمنی الکتریکی و دوام بالای آنهاست.

منبع1

منبع2